امنیت |
2018-04-24

حضرموت دومین سال آزادی از القاعده را جشن می گیرد

با کاهش حضور و نفوذ القاعده، زندگی ساکنان استان از دو سال پیش که این گروه بیرون رانده شد بهبود یافته است.

هدف قرارگرفتن صالح الصماد رهبر ارشد سیاسی حوثی ها بوسیله ائتلاف عرب درحالی انجام می شود که این گروه شبه نظامی تحت حمایت ایران متحدان پیشین خودش را برکنار می کند.


ائتلاف بین المللی تلاش کرده است تا غیرنظامیان در خلال نبردهای بیرون کردن داعش آسیب ندیده و به آنان کمک کند تا به خانه هایشان بازگردند.


مظنونان حامی حزب الله به علی الامین نامزد میانه روی شیعه درحالی حمله کردند که او و حامیانش درحال آوریختن پوسترهای تبلیغاتی در نزدیکی خانه اش بودند.


به رغم کاهش محدودیت های ائتلاف در سال جاری، شبه نظامیان تحت حمایت ایران این کشتی ها و هزاران بشکه نفت را به مدت 26 روز توقیف کرده بودند.


شبه نظامیان مورد حمایت ایران کارکنان همه سازمانهای خدمات کشوری که با حزب کنگره عموم مردم صالح همپیمان شده بودند را اخراج کردند.


ورود مرحله ای ناظران بین المللی به لبنان برای نظارت بر کل روند انتخابات مجلس در این کشور.


الفاظ التهاب آمیز ایران همراه حمله های حوثی ها، گروه شبه نظامی تحت حمایت ایران به پادشاهی عربستان سعودی منجر به افزایش تنش ها شده است.


«امیر» این گروه در مبادله آتش گلوله با نیروهای مصری که درحال اجرای عملیات یورش در مرکز و شمال سینا بودند کشته شد.


بیمارستان ها و درمانگاه ها در سه ماهه اول سال 2018، 184 مورد ابتلای به بیماری سرخک را ثبت کرده اند، اما به نظر می رسد تعداد واقعی موارد ابتلا به این بیماری بالاتر باشد.


فاطمه فرج رئیس انجمن نوسازی شده توسعه زنان در یک مصاحبه گفت که این انجمن با آموزش به زنان درزمینه مهارتهای کسب درآمد به آنها کمک می کند تا ازخانوادهایشان حمایت کنند.


آخرین اخبار